Staruszka zaatakowana na ulicy… Spokojnej

Interwencje Na sygnale Senior Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Wałcza ustalili dwóch nieletnich sprawców rozboju do którego doszło na terenie miasta kilka dni temu. Pokrzywdzoną została 70 lenia kobieta. Zachowanie 14 i 15 latka oceni Sąd dla Nieletnich.

70 letnia kobieta wracała ulicą Spokojną w Wałczu z zakupami do domu, kiedy niespodziewanie otrzymała uderzenie w głowę, a następnie została popchnięta i upadła. Kobieta zauważyła uciekających dwóch chłopców z których jeden wyrwał jej wcześniej torebkę z zwartością pieniędzy, dokumentów, telefonu komórkowego i biżuterii. Pokrzywdzoną zaopiekowała się inna kobieta, która z okna swojego mieszkania usłyszała krzyki i nawoływanie o pomoc.

Nieletni już zostali ustaleni przez policjantów. Jak się okazało wcześniej wszystko zaplanowali. Rozbój należy do najgroźniejszych przestępstw. To postać kradzieży, do której dokonania sprawca używa drastycznych metod, jak chociażby przemoc. 14 latek i o rok starszy jego kolega odpowiedzą za popełniony czyn karalny, a zachowanie ich oceni Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjanci odzyskali już część przedmiotów należących do pokrzywdzonej.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

https://walcz.policja.gov.pl/zwa/aktualnosci/aktualnosci/52393,Dwaj-nieletni-odpowiedza-za-rozboj.html

fot. iStock