Działka przy Węglowej sprzedana

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 13 września w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej podpisany został akt notarialny na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Pile przy ul. Węglowej. Gmina udzieliła 99% bonifikaty, dzięki czemu działka została sprzedana stowarzyszeniu za jedyne 4 398, 47 złotych z przeznaczeniem na prowadzenie działalności pożytku publicznego. 

 – To kolejny wyjątkowy moment, gdy udzielamy bardzo wysokiej bonifikaty [przyp. red. poprzednia działka została sprzedana Bankowi Żywności w Pile], a tego typu działania to wbrew pozorom wielka inwestycja. Czasem nie warto patrzeć na wyniki finansowe, szczególnie wtedy, gdy możemy zmienić czyjeś życie. Chcemy dzięki tym działaniom zmienić myślenie o osobach z niepełnosprawnościami, chcemy dać im i sobie szansę współpracy, wyjścia z domu, kontaktu z innymi ludźmi, pracy, która jest ważnym elementem życia – powiedział prezydent Piotr Głowski, który reprezentował gminę podczas podpisania aktu notarialnego.

Sprzedana działka to teren o powierzchni 0,2013 ha, który sąsiaduje z Zakładem Aktywności Zawodowej. Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej ma zarezerwowane środki finansowe na budowę pomieszczeń magazynowo-gospodarczych, które staną na zakupionej działce i poprawią warunki, komfort i ergonomię pracy w ZAZ. 

(pila.pl)