Dzieci dzieciom – siódmoklasiści ze Złotowa dali przykład!

Regiony Złotów

ZŁOTÓW. Dzień Dziecka można świętować w różny sposób, ale uczniowie klasy 7 ze złotowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 zrobili to w stylu godnym podziwu. W ramach uczniowskiego wolontariatu odwiedzili dwa domy dziecka i dołożyli starań, by świat wychowanków obu placówek stał się piękniejszy. Akcję koordynowała Fundacja ?Włącz się!?.

Uczniowie jednej z siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 2, z okazji obchodów tegorocznego Dnia Dziecka odwiedzili dzieci z domów dziecka ?Dzwoneczek? i ?Zaczarowany Domek? w Jastrowiu. W pierwszej z placówek, młodzi wolontariusze malowali ściany i aranżowali wnętrza, które wcześniej przeszły generalny remont ze środków finansowych przeznaczonych przez sieć Media Expert. W ?Zaczarowanym Domku?, dzieci skupiły się natomiast na organizowaniu placu zabaw i miejsca do grillowania. Uczniowie, wspólnie z wychowankami placówki, pracowali również w ogrodzie, który wzbogacił się o nowe nasadzenia drzew i kwiatów. Całą akcję, w której udział wzięło łącznie 60 osób, koordynowała Fundacja ?Włącz się!?.

?Wolontariuszem można być w każdym wieku. Naszym celem było przede wszystkim pokazanie siódmoklasistom, że małymi gestami można udoskonalać świat. Uczenie empatii, konieczności niesienia pomocy osobom, które przykro doświadczył los i zwykłej, ludzkiej solidarności to ważne aspekty wychowywania młodych ludzi. Bardzo cieszymy się, że zarówno Szkoła Podstawowa nr 2,
jak i towarzyszący nam opiekunowie i wychowawca klasy z takim entuzjazmem przyłączyli się do akcji. To bardzo budujące, że społeczność złotowska tak chętnie angażuje się w tego typu inicjatywy.?
? mówi Milena Cichoń z Fundacji ?Włącz się!?.

Organizator zadbał również o część rozrywkową całego wydarzenia. Po zrealizowaniu zadań, wolontariusze wspólnie z wychowankami obu placówek przystąpili do wspólnego grillowania. O część cateringową zadbał Michał Wawrzyniak z Catering Millenium. Niespodzianką było pojawienie się byłego Reprezentanta Polski ? Jakuba Wawrzyniaka. Znany piłkarz najpierw chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dzieci i rozdawał autografy, a następnie sędziował mecz piłkarski, który rozegrano na trudnym, bo? dmuchanym boisku.

Jak na świętowanie Dnia Dziecka przystało, zadbano również o prezenty. Każdy
z uczniów SP nr 2 miał za zadanie własnoręcznie przygotować upominek dla dzieci
z obu placówek. Zrealizowano również pamiątkową sesję fotograficzną, której efekt będziemy mogli podziwiać nie tylko w domowych archiwach uczestników akcji, ale i w wyremontowanych przez wolontariuszy korytarzach ?Dzwoneczka?.

?Naturalnie, przekazane przez dzieci podarunki miały charakter symboliczny,
ale zapewniam, że wzruszeń nie brakowało. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosą
z dzisiejszej przygody piękną lekcję pokory i wiarę, że działając wspólnie można czynić dobro. A przy okazji świetnie się bawić i nawiązywać nowe znajomości.?
? dodaje Milena Cichoń.

Sieć Media Expert obu placówkom przekazała sprzęt komputerowy oraz konsole do gier z akcesoriami.

materiały prasowe Fundacji ?Włącz się!?