POŻEGNANIE POLICJNTÓW

Najnowsze Wydarzenia Złotów

Złotów. Uroczyście pożegnaliśmy dwóch Komendantów Komisariatów, którzy w styczniu br. przeszli na emeryturę. W trakcie uroczystego pożegnania nie zabrakło gratulacji, odznaczeń, wspólnych zdjęć i wspomnień. Policyjnym emerytom życzymy pomyślności i zasłużonego odpoczynku.

We wtorek (17.01) w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem kadry kierowniczej, funkcjonariuszy, pracowników cywilnych złotowskiej jednostki oraz burmistrzów miasta Okonek i Jastrowie, w trakcie której uroczyście pożegnano dwóch funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę. Podkomisarza Przemysława Sudnikowicza oraz aspiranta sztabowego Marka Wojtczaka, którzy w ostatnich latach byli Komendantami Komisariatów.

Służba każdego z nich, to odrębna historia, pełna różnych policyjnych doświadczeń, zdobywanych wytrwałością i okupionych poświęceniem.

Podczas uroczystości, słowa podziękowania odchodzącym funkcjonariuszom za zaangażowanie, profesjonalizm podczas pełnienia długoletniej służby, realizację obowiązków na najwyższym poziomie oraz wkład pracy na zajmowanych stanowiskach wyrazili burmistrzowie Jastrowia i Okonka.

Komendant Powiatowy Policji w Złotowie wraz z I Zastępcą podkreślili, że odejście na emeryturę to strata dwóch doświadczonych funkcjonariuszy, którzy w bardzo dobrze zarządzali komisariatami oraz w znaczący sposób przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i gmin Jastrowie oraz Okonek. Emerytom przekazali okolicznościowe grawery wraz z listami gratulacyjnymi.

Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Złotowie mł.asp. Adam Równiak, za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów odznaczył Przemysława Sudnikowicza, Krzyżem Niepodległości kat. II oraz medalem 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów Marka Wojtczaka.

Po części oficjalnej nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wspólnej kawy, przy której wszyscy rozmawiano o latach spędzonych w służbie.

Policyjnym emerytom życzymy pomyślności i odpoczynku na zasłużonej emeryturze.

mł.asp. Damian Pachuc