Dzisiaj świętuje młodzież!

Edukacja Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 12 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Z tej okazji Starosta Pilski Eligiusz Komarowski życzy młodym ludziom, by dokonywali właściwych wyborów i odważnie walczyli o swoje marzenia.

Przypomina jednocześnie inwestycje, które Powiat Pilski realizował i nadal realizuje z myślą o młodzieży.

Jako władze Powiatu Pilskiego staramy się stworzyć Wam jak najlepsze warunki do rozwoju i edukacji – zapewnia włodarz powiatu. – W szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski wdrażamy wiele programów edukacyjnych i inwestycyjnych, korzystając ze środków zewnętrznych.

Oprócz tego, że możecie uczestniczyć w wielu zagranicznych praktykach i stażach, inwestujemy także w szkolną bazę. Od 2019 r. realizowaliśmy duży projekt doposażenia 29 pracowni do praktycznej nauki zawodu w sześciu szkołach, na który pozyskaliśmy unijne środki wartości ponad 4 mln zł! W I LO uruchomiliśmy Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej – doskonale wyposażone laboratorium, w którym odbywać się mogą również lekcje chemii i biologii. Od września będziemy tworzyć tu Szkołę Ćwiczeń ? dla nauczycieli, w ramach której doposażonych będzie 8 pracowni do nauki przedmiotów ścisłych.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile dla dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych będziemy realizować dwa projekty za milion złotych, w ramach których doposażymy 5 pracowni do nauki zawodów i matematyczną.

W Powiatowym Centrum Edukacji w Pile już ruszył projekt w ramach, którego doskonale doposażymy 4 pracownie zawodowe, a w przyszłym roku zamierzamy utworzyć tu Centrum Innowacji Technologicznych za 27 mln zł.

Zadbaliśmy także o bazę sportową. W 2018 roku za kwotę ponad 7 mln wybudowaliśmy salę sportową, boiska, place rehabilitacyjne dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. W 2019 przy dwóch szkołach pilskim ?mechaniku? i popularnej ?nafcie? oddaliśmy od użytku kolejne nowoczesne boiska wielofunkcyjne. Ruszyliśmy również z modernizacją Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile, z którego już od września będą mogli korzystać także uczniowie naszych szkół. Powstało tu fantastyczne miejsce do gry w piłkę nożną i uprawiania lekkiej atletyki.

W końcu, z czego jestem ogromnie dumny, po 20 latach oczekiwań w ubiegłym roku zaczęliśmy budować halę sportową dla LOMS w Pile przy ul. W. Pola. Inwestycja wartości prawie 15 mln zł, będzie gotowa już jesienią. Z hali sportowej będą mogli korzystać także wszyscy uczniowie naszych szkół.

Jesienią ukończymy również modernizację budynku dawnego Kina Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile. To będzie miejsce spotkań wszystkich mieszkańców, w którym będą mogli rozwijać swoje pasje. Młodzi ludzie również. Dodatkowo na stadionie stanęła profesjonalna scena na próby dla lokalnych zespołów i koncerty.

To wszystko robimy dla Was. Jesteście naszą przyszłością i robimy wszystko, by Wasze życie było pełne, dobre i szczęśliwe – puentuje Eligiusz Komarowski.

(Red.)/(fb)