Edek poświęcony!

Najnowsze Wydarzenia Złotów

WERSK. 28 sierpnia odbyło się poświęcenie i oficjalne przekazanie do użytku nowego wozu pożarniczego IVECO daily 70, któremu nadano imię „Edek”.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy św. Józefa w Wersku w intencji wszystkich strażaków, jak również tych druhów, którzy odeszli już na wieczną służbę.

Po jej zakończeniu pojazd poświęcił ks. proboszcz Andrzej Choroba, aby ten w myśl strażackiej dewizy – „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – służył jak najlepiej w dziele ratowania życia i mienia ludzkiego.

Następnie Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski w asyście Wójta Gminy Zakrzewo oraz Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego przekazał klucze do wozu strażakom z jednostki.

W uroczystości uczestniczyli Jacek Bogusławski członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz, Wójt Gminy Zakrzewo Pan Marek Buława, przedstawiciele KP PSP Złotów bryg. Tomasz Manikowski, st. kpt. Krzysztof Olczak.

Zakup samochodu został sfinansowany: 209 370,60 zł – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, 139 580,40 zł – Samorząd Gminy Zakrzewo.

Opracowanie: Zespół Prasowy KP PSP Złotów

Zdjęcia: OSP Wersk