?EDEK? trafił do Werska

Najnowsze Wydarzenia Złotów

WERSK. Niedziela  29 listopada była historycznym dniem dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkich mieszkańców Werska. Po latach oczekiwania do jednostki trafił nowy lekki samochód ratowniczy IVECO Daily.

Ze względu na stan epidemii oficjalna uroczystość miała jedynie symboliczny charakter, niemniej było to wyjątkowe i historyczne wydarzenie w dziejach jednostki z Werska, bo na nowy samochód druhowie czekali od wielu lat.

Jak się okazało czekali również mieszkańcy, którzy w niedzielne popołudnie z dużą niecierpliwością wypatrywali  przyjazdu nowego nabytku – samochodu lekkiego ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą z agregatem wysokociśnieniowym.

W barwnym szpalerze kolorowych rac, w asyście innych aut pożarniczych ?Edek? ? bo takie imię będzie nosił wóz ? w końcu pojawił się w Wersku. Za kierownicą auta zasiadł prezes OSP Wersk, Edmund Kabattek. Zabrał ze sobą wójta Marka Buława oraz radnego wojewódzkiego Henryka Szopińskiego, którzy jako przedstawiciele władz samorządowych mieli największy wpływ na zakup samochodu ? cena wyniosła 350 tys. zł, z czego dofinansowanie Gminy Zakrzewo to niemal 147 tys. złotych. Resztę dołożył Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Lekki samochód gaśniczy IVECO Daily nosił będzie imię Edek na cześć byłego prezesa i założyciela jednostki, śp. Edwarda Paszko.

(Red.)

Źródło: zakrzewo.org.pl