Ferie dla dzieci i młodzieży dobiegły końca

Edukacja Regiony Wydarzenia

WYRZYSK. – Cieszę się, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy skorzystali z szerokiej oferty aktywnego i ciekawego wypoczynku przygotowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzyniewie, Falmierowie i Kościerzynie Wielkim – mówi burmistrz Wyrzyska, Bogusława Jagodzińska.

Dzieci skorzystały z zajęć na basenie oraz warsztatów teatralnych i kreatywnych ferii w bibliotece. Członkinie KGW zorganizowały zajęcia na świetlicach, wyjazd do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią i na lodowisko do Piły. Nie brakowało kreatywnych zajęć plastycznych, ruchowych, a nawet gastronomicznych i karnawałowych tańców.  W Dobrzyniewie, dzięki druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku, dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prawidłowego zachowania podczas zimowych zabaw.

Podsumowaniem ferii było spotkanie z seniorami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie zabrakło występów artystycznych i upominków dla najukochańszych babć i dziadków.

– Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wypoczynku dla naszych pociech – podkreśla burmistrz Bogusława Jagodzińska.

  • Źródło: facebook.com/JagodzinskaBoguslawa