Lotnisko Czaplinek-Broczyno zapełnia się z godziny na godzinę, lecz miejsca nie zabraknie dla nikogo – teren Najpiękniejszego Festiwalu Świata obejmuje aż 180 hektarów!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Do oficjalnego rozpoczęcia Najpiękniejszego Festiwalu Świata zostały jeszcze 42 godziny, ale Festiwalowicze są już na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno. O godzinie 12:00 powitani zostali pierwsi uczestnicy wydarzenia. Jurek Owsiak przywitał Festiwalowiczów w przyjemnej atmosferze i prosił, aby przy świetnej zabawie dbali o siebie.

Tegoroczny 29. Pol’and’Rock Festival, podobnie jak w roku ubiegłym, odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno i w tym roku obejmuje aż 180 hektarów. Droga z dworca PKP w Czaplinku do festiwalowego pola to około 3 km. Na tej obszernej powierzchni są m.in. 49 kontenery na śmieci, 4 punkty medyczne oraz apteczka polowa przy pasażu.

Na terenie festiwalu znajduje się 217 pryszniców i umywalek z ciepłą wodą, 70 toalet i umywalek z ciepłą wodą, 576 umywalni z zimną wodą, 1093 toalety przenośne i 242 umywalki przenośne. Ponadto, na polu są również 2 kontenery oraz 20 toalet przenośnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Warto pamiętać o festiwalowej aplikacji, która jest prawdziwym niezbędnikiem. Zapewnia ją Play – partner 29. Pol’and’Rock Festival. Play dba również o zasięg uczestników na festiwalowym polu, by zawsze mogli sprawdzić ważne informacje oraz skontaktować się ze swoimi bliskimi. W aplikacji można znaleźć wszystkie najnowsze i najważniejsze informacje na temat wydarzenia, mapę festiwalu, stworzyć własny harmonogram oraz ustawić przypomnienia, by nie ominąć występów ulubionych artystów. Kiedy Festiwalowicze oznaczą swoje namioty na mapie, aplikacja pomoże im go odnaleźć. Jest dostępna za darmo w sklepach App Store oraz Google Play.

Rzecznik WOŚP

Pierwsi uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata, fot. Lucyna Lewandowska