Wolf Race OCR 2023

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Wygrywanie to nie kończenie biegu na pierwszym miejscu. To nie jest pokonywanie innych. To jest pokonywanie samego siebie. Pokonywanie swojego ciała, swoich ograniczeń i swojego strachu. Wygrywanie oznacza przewyższanie siebie i przekształcanie swoich marzeń w rzeczywistość.

Kilian Jornet – biegacz górski i długodystansowy, trzykrotny zwycięzca w Skyrunner World Series
W sobotę 29 lipca w Trzciance już po raz szósty odbyły się ekstremalne zawody biegowe o charakterze crossowo-przeszkodowym Wolf Race OCR, będące jednocześnie pierwszą częścią tegorocznej edycji Korony Pilskich Lasów – kolejnej nowej inicjatywy zorganizowanej przy wsparciu Nadleśnictwa Trzcianka i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Liczni miłośnicy sportu biegowego z całej północnej Wielkopolski (i nie tylko) przybyli na teren zmagań, którym w tym roku było urokliwe otoczenie przyrodnicze Jeziora Logo.
Poza tradycyjnymi formatami, a więc Open, Elite oraz dziecięcym Kids – w tym roku pojawiła się nowa dodatkowa formuła Trail na dystansie około 10 km, będąca klasycznym leśnym crossem, pozbawionym przeszkód sztucznych i naturalnych. Ogółem w formatach Open OCR (10 km i 30 przeszkód), Elite (utrudnionym dodatkową walką o utrzymanie noszonej opaski, co warunkowane było bezbłędnym pokonywaniem przeszkód), bez przeszkodowym Trail oraz dedykowanym najmłodszym Kids wzięło udział łącznie ponad 400 osób. Na zawodników biorących udział w formatach przeszkodowych czekał szlak naznaczony przeszkodami sztucznymi i naturalnymi, sprawdzającymi zarówno siłę, zwinność oraz koordynację ruchową. W przypadku formatów Open i Elite uzupełnieniem trasy były drogi polne i ścieżki leśne o różnym poziomie wzniesienia oraz woda przy nadbrzeżu Jeziora Logo. Całość tworzyła wymagającą kompilację przeszkód, opracowanych przez organizatorów, zwłaszcza trzcianecki klub WOLF TEAM. Aura (zarówno temperatura i wilgotność powietrza) była łaskawa dla uczestników, umożliwiając im racjonalne rozłożenie sił na wszystkie pokonywane punkty utrudnień stacjonarnych oraz rozdzielające je odcinki marszu i biegu. Najistotniejsze było jednak oczywiście ukończenie rywalizacji bez kontuzji, a także po prostu zwyczajna sportowa radość.
Po zakończeniu zawodów miała miejsce ceremonia rozdania nagród w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych. Natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni jak zawsze oryginalnie wykonanymi pamiątkowymi medalami. Medal zawodów jak co roku był oryginalnie wykonany – nawiązujący do wątków leśnych, ale przede wszystkim do motywu Wilka, jako etymologicznego źródła nazwy teamów Wolf Team i Wolf Box Trzcianka, zaangażowanych dorocznie w przygotowanie wydarzenia, a zarazem symbolu przyrodniczej siły, nieustępliwości i mądrości taktycznej w działaniu każdej wilczej Watahy.
Dopełnieniem intensywnego dnia było Wolf Party, podczas którego zawodnicy oraz mieszkańcy Trzcianki mogli bawić się do w rytmach odtwarzanej przez DJ-ów muzyki m.in. remiksów popularnych utworów klubowych.
Podziękowania za organizację należą się dla niezawodnych stałych organizatorów wydarzenia – Stowarzyszenia SPORT EVENTS TRZCIANKA, Marcina Ćwirzenia i Dariusza Łastowskiego (WOLF TEAM), Nadleśnictwa Trzcianka i osobiście nadleśniczego Pana Radosława Gostołka, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Miastu i Gminie Trzcianka wraz z burmistrzem Krzysztofem Wojciechem Jaworskim, również uczestnikiem zmagań – za tradycyjne świetną imprezę sportową. Również Stowarzyszeniu Fotograficznemu Sarenka – za jak zawsze niezawodną relację fotograficzną. Nie można też zapomnieć o wolontariuszach, sędziach odcinkowych i służbach zabezpieczających – bez których żadna ekstremalna impreza sportowa nie może się obejść.
Przed nami jesienne pozostałe dwie edycje pilskiego leśnego grand prix – w Tarnowie koło Piły oraz w pod czarnkowskim Goraju, który już raz, w ubiegłym roku, dał owocnie wykorzystać swoje walory przyrodnicze podczas zawodów Morena Goraj Trail 2022, również wspartych wówczas przez pilską RDLP. Dlatego też biegaczom, miłośnikom przeszkodowych i trailowych zmagań nie mówimy „do widzenia” – lecz wciąż „do zobaczenia na szlaku” ! Rejestracji na obie przyszłe części tegorocznej Korony Pilskich Lasów można dokonywać za pośrednictwem portalu foxter-sport.pl

Paweł Garstka – Wolf Box Cross Training OCR