Finał mógł być tragiczny

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

POWIAT ZŁOTOWSKI. Wczoraj na terenie powiatu złotowskiego doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych, których finał mógł być tragiczny. Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Około godziny 19. na jednej z ulic Złotowa samochód osobowy potrącił rowerzystkę.

-Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zastali kierującą samochodem marki Hyundai oraz rowerzystkę, która w wyniku uderzenia spadła z roweru. Mundurowi wysłuchali relacji kobiet biorących udział w kolizji. Okazało się, że cyklistka wjechała na oznakowany przejazd dla rowerów przy przejściu dla pieszych, by przejechać na drugą stronę ulicy. W czasie, gdy znajdowała się na przejeździe, kierująca Hyundaiem nie ustąpiła jej pierwszeństwa i uderzyła w rower. W wyniku kolizji cyklistka przewróciła się i doznała lekkich obrażeń ciała, niewymagających hospitalizacji. Winną zdarzenia ukarano mandatem karnym – relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Drugie groźniejsze zdarzenia miało miejsce około godziny 20. na terenie gminy Lipka.

Na trasie Scholastykowo-Nowa Wiśniewka, kierujący 21-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad nissanem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo – informuje D. Pachuc.

Poza kierowcą w wypadku nie ucierpiały inne osoby. Mężczyzna był trzeźwy i z uwagi na odniesione obrażenia został przetransportowany do złotowskiego szpitala.

(Red.)
Fot. KPP Złotów