Gratulowali prezydentowi, dziękowali wyborcom

Najnowsze Piła Wydarzenia

 PIŁA. Piotr Głowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej  po raz trzeci wygrał wyścig do prezydenckiego fotela, i po raz trzeci zrobił to w pierwszej turze. Zagłosowało na niego – to wciąż nieoficjalne dane – ok. 68% wyborców.

Jego kontrkandydaci: Marcin Porzucek, Błażej Parda i Jan Lus  na swoich profilach na Facebooku gratulowali “nowemu- staremu” włodarzowi i dziękowali wyborcom za oddane głosy.

Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość – zebrał ok. 18% głosów), napisał:

“Dziękuję za poparcie dla kandydatów w wyborach na prezydenta Piły, Rady Miasta Piły, Rady Powiatu w Pile oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. To wzmacnia naszą rolę w samorządzie. Jest też dobrą prognozą przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Czeka nas dużo pracy. Pogratulowałem zwycięstwa w pierwszej turze prezydentowi Piotrowi Głowskiemu. Moje deklaracje wsparcia dla Piły pozostają aktualne”.

Błażej Parda, kandydat Kukiz’15  zdobył ok. 7,5 % głosów.

Drodzy Pilanie, Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie oraz na kandydatów Kukiz’15. Zaledwie 3 tygodnie temu ogłosiłem swój start w wyborach i cieszę się, że tysiące  pilan uznało tematy bezpieczeństwa, zdrowia i zrównoważonego rozwoju za priorytetowe. Dziękuję wszystkim, za poświęcony czas, wsparcie, pomoc w kampanii i miłe słowa. Gratuluję Panu Prezydentowi, radnym oraz wszystkim burmistrzom i wójtom z regionu północnej Wielkopolski. Pragnę dodać, że jestem otwarty na współpracę z lokalnymi samorządowcami, niezależnie od ich barw politycznych. Liczy się działanie na rzecz naszego otoczenia”. 

Jan Lus, kandydat SLD Lewica Razem (głosowało na niego ok. 6 5% wyborców):

“Drodzy Przyjaciele! Pilanie! Pragnę serdecznie podziękować Wam moim Wyborcom za okazane zaufanie, życzliwość oraz oddane głosy! Dziękuję również wszystkim osobom wspierającym mnie w trakcie trwania kampanii prezydenckiej. To był bardzo pracowity okres, który przyniósł wiele dobrego. Na tym nie poprzestajemy i bierzemy się dalej aktywnie do pracy. Do zobaczenia!” 

Prezydent Piły Piotr Głowski dzisiaj o godzinie 15 spotkał się z dziennikarzami, m.in. po to za pośrednictwem mediów podziękować wszystkim, którzy  wzięli udział w wyborach,  niezależnie od tego na kogo głosowali. Najbardziej jednak dziękował tym,  którzy oddali swój głos na jego kandydaturę. A było ich o pięć  tysięcy więcej niż w poprzednich  wyborach samorządowych.

Te wybory nie tylko w Pile pokazały, że  ludzie odróżniają prawdę od kłamstwa i to jest największa radość płynąca z tych wyborów – podkreślił. – Co do mojego wyniku – najlepszego w mojej historii – bardzo się cieszę, bo daje on niezwykle silny mandat. Takie głosowanie, szczególnie jeśli ma się za sobą osiem lat rządzenia, to dla mnie dowód na to, że to co robimy jest dobre i  ważne.  Bardzo się cieszę i z tego, że będziemy  mieli silną Radę Miasta.  Najbliższe pięć lat będzie czasem nowego  etapu i – co wszystkim gwarantuję – będzie on dobry także dla tych, którzy na mnie nie głosowali. 

 (Red.)