Groził śmiercią swojej prababce

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Trzcianeccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca  powiatu, który podczas awantury domowej groził pozbawieniem życia swojej prababci. W oparciu o zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Działo się to kilka dni temu przed północą.

Oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Trzciance otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Będący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcą interwencji jest 22-latek, który groził swojej prababci pozbawieniem życia. Używał wobec niej wulgaryzmów i przemocy fizycznej szarpiąc starszą kobietę za ręce.  Reakcja mundurowych była natychmiastowa. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – informuje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

28 listopada  na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Teraz 22-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za groźby karalne  kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

(Red.)