Gruba kasa na rewitalizację Mirosławca

Inwestycje Najnowsze Wałcz Wydarzenia

MIROSŁAWIEC. Ponad 3,5 mln złotych przekaże Urząd Marszałkowski na rewitalizację obszaru pokolejowego w Mirosławcu. Burmistrz Piotr Pawlik kilka dni temu podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji.

“Podziękowania dla całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie, złożenie wniosku i doprowadzenie do podpisania umowy – teraz czeka nas ogrom pracy przy realizacji, ale damy radę” – napisał na Facebooku włodarz miasta.

Rewitalizacja obejmie ulice Dworcową i Spokojną, a także przestrzeń wokół ulic: Dworcowej, Spokojnej 1 i 2, Wolności 22 i Parkowej 4, targowiska miejskiego oraz terenu dworca autobusowego.

Koszt wszystkich prac szacuje się na ponad 5,5 miliona złotych. Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony pierwszy przetarg. Rewitalizacja powinna zakończyć się w 2023 roku. A wtedy Mirosławiec będzie miejscem jeszcze piękniejszym, bezpiecznym i dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Tymczasem na ulicach miasta pojawiły się kwietniki – donice, które – sadząc po komentarzach internatów – urzekają mieszkańców oryginalnością i barwami.

 (Red.)

 Fot. (P.Pawlik fb)