Grupa SPEED wzięła na celownik kierowców podróżujących po powiecie chodzieskim

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. 7 listopada kierowcy poruszający się drogami powiatu chodzieskiego mogli napotkać patrole ruchu drogowego działające w ramach grupy SPEED. Dla policjantów tych bezpieczeństwo na drodze to priorytet. Efekty ich pracy nie napawają entuzjazmem. Niestety cały czas na drogach jest dużo brawury i agresji. Stąd powstanie grupy SPEED, która będzie poskramiała zapędy niektórych kierowców.

Grupa SPEED utworzona została kilka miesięcy temu. Powołał ją do życia Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg.

W ubiegłym tygodniu grupa odwiedziła powiat chodzieski. Najlepsi policjanci ruchu drogowego z kilku jednostek poruszali się nowoczesnymi pojazdami oznakowanymi i nieoznakowanymi. W trakcie kilkugodzinnych działań grupa SPEED ujawniła ponad 70 wykroczeń, z których zdecydowana większość dotyczyła przekroczeń prędkości. Podczas działań policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym tych pojazdów. Kolejnych 7 kierowców pożegnało się z uprawnieniami do kierowania za rażące przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym –  informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży. –Przypominamy zatem, że w takim przypadku zgodnie z obowiązującymi przepisami dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną ? formalnie zatrzyma go na okres 3 miesięcy. Jeśli w powyższym okresie ujawniony zostanie fakt ponownego kierowania pojazdem, wówczas będzie to skutkowało wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie już cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

Chodzieska Policja zapowiada kolejne działania specgrupy. Jednocześnie apeluje do wszystkich kierowców o bezpieczną, pozbawioną brawury i pośpiechu jazdę.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież