PIjany holował pijanego

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

SZAMOCIN. Analizując policyjne statystyki nie trudno dojść do wniosku, że nietrzeźwi kierowcy to poważny problem zarówno w skali kraju, jak też w poszczególnych powiatach i gminach. Niemal codziennie funkcjonariusze zatrzymują nietrzeźwych użytkowników dróg. Tym razem policjantom z Chodzieży trafiła się nietypowa kontrola drogowa.

2 kwietnia policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji podczas patrolowania Szamocina zauważyli dwa pojazdy na francuskich tablicach rejestracyjnych – jedno auto holowało drugie. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić oba samochody. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że kierowca fiata ? 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego, holował auto swojego kolegi, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Jego towarzysz podróży nie pozostał bez winy. 41-latek, który siedział za kierownicą holowanego samochodu także był nietrzeźwy – relacjonuje mł.asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej policji.

Obu mężczyznom zatrzymano uprawnienia do kierowania. Oprócz odpowiedzialności karnej z tytułu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, nierozważni kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami niedopuszczonymi do ruchu. Stosowne pisma w tej kwestii zostały już skierowane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

(Red.)

 Źródło: KPP Chodzież