Gry planszowe z Piły podbijają świat

Najnowsze Piła

PIŁA. Kiedy gry komputerowe stopniowo wypierały z rynku tradycyjne ?planszówki?, nikt nie przypuszczał, że moda na te drugie wróci. I to szybciej, niż mogłoby się wydawać. Jednak te współczesne gry jak Alien vs Predator, Vanguard of War czy LOAD w niczym nie przypominają popularnego Chińczyka. Treścią i formą nawiązują bowiem do świata Fantasy i Science Fiction. Ich produkcja również oparta jest o technologie najnowszej generacji. Nic więc dziwnego, że zawładnęły sercami graczy i podbiły cały świat.  A najważniejsza informacja jest taka, że owe gry powstają … w Pile.

Ich producentem jest Archon Studio. Firma, która stała się symbolem innowacyjności i postępu technologicznego na rynku gier planszowych. Działa przy Warsztatowej. To właśnie tam odbywa się cały cykl produkcji – od pomysłu, przez projekt, wykonanie, testy po dystrybucję. Zadania te wykonuje łącznie około 30 osób.

Firma bazuje na własnej technologii produkcji miniaturowych modeli. Jej nazwa – to UniCast. Technologia ta – pilnie strzeżona przed konkurencją –  pozwala tworzyć modele charakteryzujące się wyjątkowym poziomem szczegółowości, w myśl zasady ?nie wymagamy montażu?. To znaczy,  że stanowią one pojedynczy element umożliwiający grę zaraz po jej otwarciu.      Archon Studio stworzyło już ponad  1000  takich unikalnych modeli.

Firma swoje gry dystrybuuje na całym świecie i to w kilku językach. Można powiedzieć, że gry z Piły znane są od Ameryki po Japonię.  Podbijając nimi zagraniczne rynki Archon pamięta jednocześnie o ekologii. Jego UniCast jest przyjazny zdrowiu i środowisku, a produkowane gry spełniają wszystkie unijne i amerykańskie normy dotyczące zabawek.

 

(WM)