Gwda w trakcie sezonu

kraj Piła Sport Wydarzenia
Lekkoatleci pilskiej Gwdy bardzo udanie startowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w kategorii do lat 23, które odbywały się w ramach jubileuszowych, XXV Igrzysk LZS w Słubicach.
Najwięcej powodów do zadowolenia miał zaledwie siedemnastoletni talent, Dawid Hajduk. W silnie obsadzonym biegu na 400 m pilanin zajął piątą lokatę z nowym, wartościowym rekordem życiowym, wynoszącym obecnie 50,27. Równie dobrze zaprezentował się rówieśnik Dawida, Jan Gański, który w skoku wzwyż zdobył srebrny medal, pokonując poprzeczkę na wysokości 175 cm. Wysokie, czwarte miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczył
szesnastoletni Dominik Dąbek. W swoim debiucie na tym dystansie, przy wyższych płotkach – stosownie do kategorii U23, osiągnął dobry rezultat – 61,30. Lekkoatleci Gwdy bardzo udanie reprezentowali Wielkopolskę w biegach sztafetowych. Aż pięciu zawodników zdobyło medale: Agata Łańska – 4×100, Adam Bembnista – 4×100, Mikołaj Czechowicz – 4×400, Dominik Dąbek – 4×400, Dawid Hajduk – 4×400.
Oto pozostałe wyniki indywidualne zawodników Gwdy: Agata Łańska – 800 m – 2:31,64 – 6 miejsce, Danuta Peksa – chód 5000 m – 30:06,67 – 4 miejsce, Adam Bembnista – 400 ppł – 62,40 – 5 miejsce.
W punktacji drużynowej na ponad 80 sklasyfikowanych klubów, sportowcy z Gwdy z dorobkiem 32 punktów zajęli wysokie, trzynaste miejsce. Reprezentacja Wielkopolski w klasyfikacji medalowej zwyciężyła, natomiast w punktacji drużynowej zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie województwu śląskiemu. Niebawem, bo już 3 września reprezentanci Gwdy wystartują w Poznaniu, w Klubowej Lidze Młodzików, natomiast tydzień później, również w stolicy Wielkopolski, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, z których wyniki wliczane są do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.