ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ

Chodzież Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali dwie kobiety. Odpowiedzą one za kradzież wyrobów ceramicznych. Wartość strat opiewa na kwotę 30 tysięcy złotych. Za wejście w konflikt z prawem grozi im do 5 lat więzienia.

We wtorek 23 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego chodzieskiej Policji zapukali do dwóch mieszkań na terenie Budzynia. Wcześniej ustalili, że mieszkające w nich kobiety ukradły wyroby ceramiczne z jednej z budzyńskich firm. W pierwszym mieszkaniu, u 48-letniej mieszkanki Budzynia, funkcjonariusze zabezpieczyli wyroby ceramiczne na kwotę 1000 złotych, które zostały skradzione z zakładu, w którym kobieta pracowała. W drugim mieszkaniu oraz pomieszczeniu gospodarczym należącym do innej mieszkanki Budzynia, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne wyroby ceramiczne. Ta kobieta wchodziła na teren zakładu, kiedy fabryka była zamknięta i z jego terenu zabierała składowany tam towar.

Kryminalni łącznie odzyskali 37 kartonów ceramiki, w których znajdowało się blisko 1500 sztuk różnego rodzaju wyrobów ceramicznych. Właściciel firmy oszacował straty na kwotę 30 000 złotych. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy, bowiem druga z kobiet – 43-latka, trudniła się od 2019 roku sprzedażą kradzionego towaru na jednej z internetowych platform handlowych.

Policjanci w ramach tymczasowego zajęcia mienia ruchomego dokonali zabezpieczenia majątkowego na łączną kwotę 7 tysięcy złotych. Podejrzanym za wejście w konflikt z prawem grozi 5 lat więzienia.

KPP Chodzież