Hara wraca do gry

Polityka Wałcz Wydarzenia

TUCZNO. Odwołany w referendum ze stanowiska burmistrza Tuczna Krzysztof Hara wraca do gry. Wystartuje w wyborach uzupełniających w okręgu nr 7 na radnego Rady Miejskiej w Tucznie.

16 lutego ukazał się komunikat komisarza wyborczego o komitetach wyborczych zarejestrowanych w wyborach uzupełniających na radnego Rady Miejskiej w Tucznie w okręgu nr 7, obejmującym Miłogoszcz i Martew. Zarejestrowano dwa komitety.

Pierwszy to Komitet Wyborczy Wyborców Katarzyny Sałachub, a drugi to Komitet Wyborczy Wyborców? Krzysztofa Hary. Wybory odbędą się 11 kwietnia br.

Przypomnijmy, że Krzysztof Hara został odwołany z funkcji burmistrza w referendum. Obecnie gminą zarządza komisarz.

Po rozmowach z mieszkańcami oraz po ocenie swoich szans postanowiłem wystartować w wyborach do Rady Miasta w Tucznie ? potwierdził nam w rozmowie telefonicznej Krzysztof Hara. – Moi zwolennicy mają w radzie większość, a przez moją obecność ta większość jeszcze się umocni. Jeżeli zostanę radnym nie będę kandydował ponownie na burmistrza, lecz skupię się pilnowaniu najpierw pana Gajzlera, a później nowego burmistrza. Żeby rządzić w gminie należy posiadać większość w radzie, inaczej można na sesjach tylko bywać.

Tekst i foto: Extra Wałcz