Ceresit we Wrzącej będzie zlikwidowany. Henkel przenosi produkcję na śląsk i w świętokrzyskie

Biznes Najnowsze Piła Trzcianka Wydarzenia

WRZĄCA. Zakład we Wrzącej pod Piłą, specjalizujący się w produkcji chemii  budowlanej – jeden z pięciu zakładów firmy Henkel w Polsce – będzie stopniowo wygaszany. Jego produkcja zostanie przeniesiona do Stąporkowa i Dzierżoniowa.  

Henkel specjalizuje się w produkcji środków piorących i czystości, kosmetykach oraz chemii budowlanej. Kilka dni temu firma podjęła decyzję o skonsolidowaniu swojej produkcji w dwóch zakładach: w Stąporkowie w województwie świętokrzyskim i Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku.
Decyzja ta ma na celu poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz polepszenie efektywności kosztowej i jakości obsługi klientów. Jest także spójna ze strategią firmy Henkel dalszego rozwoju biznesu klejów budowlanych w Polsce i regionie Europy Środkowowschodniej (CEE).
 Stopniowe wygaszanie produkcji, aż po ostateczne zamknięcie zakładu oznacza również redukcję zatrudnienia. W pięciu zakładach Henkel – jak inforuje tenpoznan.pl – pracuje obecnie około 1000 osób. Na razie nie wiadomo, ilu z nich straci pracę z powodu konsolidacji. Firma zapewnia, że pracownicy z Wrzącej dostaną propozycję przeniesienia do Stąporkowa lub Dzierżoniowa, gdzie nakładem 13 mln zł zamierza stworzyć 40 nowych miejsc pracy. Ilu pracowników skorzysta z tej oferty? Nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że ci,  którzy zdecydują się na odejście z zakładu, otrzymają pakiety odpraw i świadczenia. Jak zaznacza spółka – znacznie wyższe niż te, do których obliguje firmę polskie prawo.
 (Red.)