Płonęła kotłownia

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

MARGOŃSKA WIEŚ. Przez cztery godziny strażacy z powiatu chodzieskiego walczyli z pożarem kotłowni w piwnicy budynku wielorodzinnego w Margońskiej Wsi. Nikt nie został poszkodowany. 

Pożar wybuchł we wtorek, 11 stycznia po godzinie dziewiątej. Na miejsce wysłano strażaków z JRG Chodzież, a także druhów z Margonina i Szamocina.

-Z pomieszczenia piwnicznego kompleksu połączonych budynków: mieszkalnego wielorodzinnego i produkcyjno-usługowego wydobywał się gęsty dym. Wszystkie osoby ewakuowały się z budynków przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Nikt nie został poszkodowany – poinformował mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży. – Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palące się materiały palne w kotłowni i w piwnicy, a następnie na dogaszeniu tlących się elementów w piwnicy oraz usuwaniu ich przez okno na zewnątrz budynku.

 

W wyniku pożaru spaliło się wyposażenie kotłowni i piwnicy oraz  materiały palne składowane w piwnicy. Ucierpiała też elewacja budynku.

(Red.)
Fot.  mł. kpt. Tomasz Sworowski