I Rodzinny Marszobieg – Bieg po Zdrowie

Czarnków Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

ROMANOWO DOLNE (pow.czarnkowsko-tzrcianecki). Rywalizacja sportowa, atrakcyjne nagrody, animacje dla dzieci, ciepły poczęstunek i rozśpiewane ognisko! To wszystko i jeszcze więcej atrakcji czeka Was już 11 września o godz. 11:00 na Boisku Sportowym w Romanowie Dolnym, gdzie odbędzie się I Rodzinny Marszobieg – Bieg po Zdrowie. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które ma na celu szerzenie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Czym jest marszobieg – Bieg po Zdrowie?

Pierwsza edycja Rodzinnego Marszobiegu – Bieg po Zdrowie ma zachęcić mieszkańców pobliskich miejscowości do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zwłaszcza teraz – w dobie pandemii – powinniśmy zadbać o nasze zdrowie i sprawność ruchową.

30 drużyn, w skład których wchodzi od 3 do 6 zawodników, będzie rywalizowało ze sobą na szlakach przygotowanej gry terenowej. Do wyboru uczestników są dwie trasy:

– trasa podstawowa – 3 km – dla drużyn z dziećmi do 13. r.ż.

– trasa zaawansowana – 5 km – dla drużyn z dziećmi powyżej 13. r.ż.

Jakie zadania czekają uczestników?

Na każdej trasie przygotowaliśmy 10 punktów, na których zawodnicy będą musieli wykonać określone zadania związane z różnymi dyscyplinami sportowymi. Mini – mecz quidditcha, rzuty do celu, czy przejście przez tor przeszkód to tylko część przygotowanych atrakcji.

Dbając o ideę uczciwej sportowej rywalizacji zadbaliśmy, by drużyny, które wykonają wszystkie zadania prawidłowo, wspólnie i w jak najszybszym czasie, otrzymały nagrody oraz upominki. Ponadto przygotowaliśmy masę innych atrakcji! Malowanie twarzy, konkurs kulinarny, wspólne śpiewanie przy palenisku. Oprócz tego chcemy pokazać okolicznym mieszkańcom, jak ważne jest dla nas harcerstwo oraz służba i pomoc bliźnim.

Aleksandra Kubiak HO
Komendantka I Rodzinnego Marszobiegu – Bieg po Zdrowie