Ja potrafię jeździć samochodem, czyli kilka wykroczeń na koncie 23-latki

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali do kontroli młodą mieszkankę powiatu pilskiego, która znacznie przekroczyła prędkość i podróżowała ze swoimi dziećmi w wieku 1,5 i 6 lat. Podczas sprawdzania dokumentacji okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ubezpieczenia OC i badań technicznych. Ponadto jedno z dzieci nie miało fotelika. 23-latka stanie przed Sądem.

22 lipca policjanci zatrzymali Hondę Accord, która jechała z nadmierna prędkością.

Autem kierowała młoda kobieta. Podróżowała z dziećmi w wieku 1,5 i 6 lat. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że 23-letnia mieszkanka gminy Wysoka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo funkcjonariusze stwierdzili brak dopuszczenia pojazdu do ruchu w związku z brakiem badań technicznych, za które już wcześniej został zatrzymany dowód rejestracyjny oraz brak ubezpieczenia OC. Policjanci podczas kontroli dostrzegli także, że 6-letnie dziecko podróżowało bez wymaganego fotelika ? informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Kobieta oświadczyła, że jest właśnie w trakcie kursu na prawo jazdy. Zapewniła jednak, że potrafi jeździć samochodem, a fotelika dla dziecka tak po prostu – nie może znaleźć.

Za wyjątkowo skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 23-letnia kobieta teraz odpowie przed Sądem.

(Red.)