Gminy i powiaty wyremontują 59 dróg

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Rozstrzygnięto nabór przeprowadzony w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remonty dróg powiatowych i gminnych. Na liście wniosków przewidzianych do dofinansowania, znalazło się kilkadziesiąt inwestycji z regionu. – W całej Wielkopolsce, dzięki dofinansowaniu w wysokości 85,9 mln zł, remontu doczekają się 143 drogi lokalne, z czego 103 to drogi gminne – informuje poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

– To ważne wsparcie samorządów w rozwoju infrastruktury drogowej naszego regionu, realizowane w zgodzie z lokalnymi potrzebami i oczekiwaniami. Wspólnie z samorządowcami i mieszkańcami cieszymy się z pozytywnych zmian, które usprawniają naszą mobilność, a także przyczyniają się do poprawy jakości życia i rozwoju okolicy. Jesteśmy na dobrej drodze do lepszej przyszłości – ocenia Grzegorz Piechowiak. Jak podkreśla pilski parlamentarzysta, kolejne środki, które przekazywane są samorządom, to efekt sprawnego zarządzania finansami publicznymi, w tym m.in. walki z mafiami VAT-owskimi.
W okręgu pilskim, reprezentowanym w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej przez Grzegorza Piechowiaka, kwotą 21,2 mln zł wspartych zostanie 17 zadań na drogach powiatowych. Z kolei dzięki dofinansowaniu w wysokości 13 mln zł, przeprowadzone zostaną 42 inwestycje na drogach gminnych.
W całym regionie – tylko w tej edycji programu – wyremontowanych zostanie około 31 km dróg powiatowych i 25 km dróg gminnych (łącznie 59 dróg – 56 km), a wartość zadań ogółem (montaż finansowy środków własnych samorządów i dofinansowań rządowych) wyniesie około 57,9 mln zł.

Jakub Monterial