Jaki skład posiadają dobre przedtreningówki pompujące?

Najnowsze Piła Sport Zdrowie

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele rozmaitych sposobów na to, aby zwiększyć efektywność wykonywanych treningów, “podbić” możliwości wydolnościowe organizmu, a także żeby po prostu przyspieszyć efektywność ćwiczeń na potrzeby podtrzymania motywacji do ćwiczeń.

Jednymi z preparatów, które mają za zadanie pomagać osobom aktywnym fizycznie są tzw. przedtreningówki, które swoją nazwę zawdzięczają temu, że stosuje się je w okolicach przed treningiem, aby podczas wykonywania ćwiczeń, dany preparat mógł uwolnić swoje pożądane właściwości. Co ciekawe, istnieje wiele różnych rodzajów tego typu suplementów, które można klasyfikować pod kątem ich działania. Jednymi z nich są tzw. przedtreningówki pompujące. Czym są tego rodzaju preparaty i jak rozpoznać dobrej jakości suplement tego typu?

Czym są przedtreningówki pompujące?

Przedtreningówka pompująca to najprościej mówiąc suplement diety, dzięki któremu można osiągnąć jak najlepszy efekt tzw. pompy mięśniowej. Jest to możliwe dzięki stymulacji produkcji tlenku azotu w organizmie, dzięki określonym związkom chemicznym, które znajdują się w składzie tego typu preparatów. W wyniku ich działania, dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a to oznacza większy i szybszy przepływ krwi i wszystkich substancji w niej zawartych (w tym także tlen).

Dzięki temu efekt pompy mięśniowej jest szybszy i bardziej efektowny, co wynika z szybszego transportu krwi wewnątrz organizmu, a przede wszystkim – do mięśni. Co więcej, tego typu preparaty są polecane w szczególności osobom, które posiadają problemy z podtrzymaniem motywacji do ćwiczeń.

Uwidocznienie efektów ciężkiej pracy na treningach działa po prostu pozytywnie na ten aspekt, co jest niezwykle istotne dla wielu osób. Wszelkiego rodzaju preparaty przedtreningowe, nie tylko te pompujące, można znaleźć w sklepie SFD, gdzie dostępna jest bogata oferta wszelkiego rodzaju suplementów diety.

Czym odznacza się dobry skład przedtreningówki pompującej?

Najlepsze przedtreningówki pompujące, będą swego rodzaju mieszkankom różnych substancji, które zapewniają podobne efekty i wzmacniają wzajemnie swoje działanie. Do jednych z najbardziej efektywnych związków w tym zakresie zalicza się:

 

  • Cytrulina;

 

  • Arginina;

 

  • Beta-alanina;

 

  • AAKG;

 

  • Karnityna.

Często wszystkie z tych substancji są także dostępne w formie monopreparatów, co tylko potwierdza skuteczność działania poszczególnych z nich. Co więcej, przedtreningówki pompujące zawierające kilka z wyżej wymienionych substancji, często są wzbogacane o innego rodzaju związki chemiczne, aby dana odżywka jeszcze bardziej przyczyniła się do skutecznej suplementacji na potrzeby treningów. Często można znaleźć w składach także:

 

  • Kofeinę;

 

  • Leucynę;

 

  • Tyrozynę;

 

  • Teaninę.

To wszystko pokazuje, jak rozpoznać wartościowe przedtreningówki pompujące, które mogą np. (za sprawą kofeiny) zapewnić także odpowiednie pobudzenie. Ciekawe propozycje w tym zakresie posiada m.in. firma Optimum Nutrition, które są dostępne w bogatej ofercie sklepu SFD. Szukając odpowiedniej przedtreningówki na potrzeby własnych treningów, warto się przyjrzeć tego rodzaju preparatom.

#przedtreningówki #teanina #tyrozyna #leucyna #kofeina #pompamięśniowa #mięśnie #cytrulina #AAKG #arginina #karnityna #Betaalanina #WaszeMedia #treningi #trening