Jechał z marychą i pod jej wpływem

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

KRZYŻ WLKP. W ręce krzyskich policjantów wpadł 18-latek, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Ponadto w jego aucie funkcjonariusze znaleźli marihuanę.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego krzyskiego komisariatu w minioną  21 listopada przed pólnocą na ulicy Mickiewicza, zatrzymali do kontroli forda fiestę.

 -Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec gminy Krzyż Wlkp. Podczas legitymowania mundurowi zauważyli, że nastolatek oraz 20-letni pasażer dziwnie się zachowują. Obaj wyraźnie unikali kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Ci postanowili sprawdzić powód ich zdenerwowania. W trakcie rozmowy z mundurowymi, mężczyźni przyznali się, że chwilę wcześniej palili marihuanę. Kiedy policjanci przeszukali auto znaleźli w nim zwitek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem wykazało, że była to marihuana – relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna -Kustra z KPP w Czarnkowie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Następnego dnia kierowca forda usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i kierowania pod ich wpływem. Stracił również prawo jazdy. Teraz odpowie przed Sądem. Grozi mu do kilku lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażer został przesłuchany w charakterze świadka.

(Red.)
 Źródło: KPP Czarnków