Co z amfiteatrem w Wyrzysku? Na jakim etapie są prace?

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Amfiteatr w Wyrzysku wyróżnia się architekturą, położeniem i historią. W czasie działań wojennych budowali go jeńcy. Przez wiele lat był areną głównych wydarzeń kulturalnych w Wyrzysku. Czy środki na renowację amfiteatru zostały dobrze zagospodarowane? – odpowiedzi udzielił młody człowiek p. Kacper Wolny, prezes okręgu 38 Młodych Dla Wolności Piła.

– Pani burmistrz od dawna obiecuje nam renowację stadionu – oznajmia Kacper Wolny, prezes okręgu 38 Młodych Dla Wolności Piła – Owszem, wyremontowano pierwsze osiem rzędów kosztem aż 239 tysięcy złotych – i co dalej? Na moim profilu zamieściłem filmik na ten temat – https://www.facebook.com/100030646772178/videos/235853686243121/ – Są siedziska drewniane, bo miały zachować swój charakter oraz pierwotny wygląd tego obiektu. Miał on wyglądać tak jak wyglądał przez ostatnie kilkadziesiąt lat i niestety tak wygląda, żadnych postępów – skarży się p. Kacper.

To dopiero został wykonany pierwszy etap modernizacji obiektu. W kolejnych planach jest jeszcze wyszczególniony remont murów oporowych, instalacja, oświetlenie oraz odwadnianie terenu. Koszt tych prac to około 2 miliony złotych, więc jeszcze sporo do zrobienia.