Jechali za szybko – stracili prawo jazdy

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Policjanci ruchu drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali w ostatnim czasie uprawnienia do kierowania osobom, które dopuściły się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Obowiązujące od kilku lat przepisy pozwalają na wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zagrażają jego bezpieczeństwu.

Jeden z kierowców wpadł w miejscowości Sokolec. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 107 km/h.  Mężczyzna ukarany został 500 złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. W myśl obowiązujących przepisów zatrzymano mu także prawo jazdy – relacjonuje asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży. – O pechu może mówić także kierujący renault, który ukarany został mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi w związku z jazdą w obszarze zabudowanym w Adolfowie z prędkością 101 km/h. Sprawcy wykroczenia oczywiście zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Policja przypomina:  Zgodnie z obowiązującymi przepisami dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną ? formalnie zatrzyma go na okres 3 miesięcy. Jeśli w powyższym okresie ujawniony zostanie fakt ponownego kierowania pojazdem, wówczas będzie to skutkowało wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie już cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 (Red.)