Jeden pijany, drugi na prochach, trzeci bez prawka…

Na sygnale Najnowsze Piła

PIŁA. Aż 3,5 promila alkoholu  w wydychanym powietrzu miał jeden z  kierowców zatrzymanych wczoraj przez policjantów pilskiej drogówki. To          z pewnością był rekord, oby tylko nikt z kierowców nie pokusił się o jego pobicie…

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile przeprowadzili wczoraj  na terenie powiatu pilskiego działania w ramach ogólnopolskiej akcji ?Alkohol i narkotyki?. Jej celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających i substancji psychotropowych. Bilans akcji – to trzech  zatrzymanych kierowców: jeden pijany, drugi pod wpływem narkotyków, trzeci bez prawa jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca Seata Cordoby 42-letni mieszkaniec Piły. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, że miał  w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. 25-letni mieszkaniec gminy Kaczory natomiast kierował Toyotą będąc pod wpływem narkotyków. Z kolei 28 -letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko ? trzcianeckiego podróżował Oplem mimo cofniętych uprawnień. Każdy z mężczyzn stanie przed Sądem – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Prowadzący wczorajszą akcję policjanci zapowiadają, że będzie ona w najbliższym czasie powtarzana. Wszystko po to, aby w skuteczny sposób eliminować z naszych dróg pijanych kierowców.

 (WM)
 Żródło: KPP Piła