JELO w Labiryncie

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 7 października  w galerii „Labirynt” PSM L-W odbył się 16. doroczny wernisaż dorobku Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w Pile. Wydarzenie patronatem objął Prezydent Miasta Piły.

W tym roku  wystawie towarzyszy tytuł „Sztuka nie ma wyglądać ładnie; ma sprawić, że coś poczujesz” ( Rainbow Rowell). Ma dać oglądającym emocje, które sprawią nie tylko poczucie piękna ale refleksję i pozytywną energię. Ze względu na pandemię, wystawa przesunięta została na jesień, dzięki czemu można było liczyć na publiczność, która kolejny raz nie zawiodła. Przyszło wielu miłośników twórczości JELO i przyjaciół. Najważniejszym z gości był  Prezydent Piły Piotr Głowski,  który wręczył kwiaty wystawiającym swoje prace członkiniom JELO.

A są to: Barbara Mikołajczak, która przygotowała w tym roku dwa kolaże ze swoją poezją o upływającym czasie; Irena Lenart specjalizująca się w pasteli suchej; Regina Ankiewicz tworząca akwarele i obrazy olejne czy akryle; Renata Kopić-Sądel specjalizująca się w technice wycinanki; Hanna Łastowska-Semrau, specjalistka w technice akwareli i pasteli; Ewa Jabłońska – portrecistka i specjalistka obrazów w technice olejnej; Hanna Cudnowska  Tomczyk, w tym roku wystawiająca fotografie; Iwona Ignaszak, która przygotowała pracę abstrakcyjną w odcieniach szarości; Lidia Wszołek – szukająca awangardowych pomysłów i eksperymentująca w swojej twórczości; Zdzisława Brodawka – tworząca ekspresyjne martwe natury, pejzaże i abstrakcje; Wanda Dylla przygotowała martwą naturę w technice oleju na płótnie a także cztery urokliwe fotografie; Sławomira Lewińska – pastele suche oraz rysunek; Ula Fischer  martwą naturę, a Bogusława Różańska w tym roku przygotowała pejzaże w technice pasteli suchej.

Różnorodność technik a także sposoby widzenia i interpretowania świata oraz natury  przez uczestniczki dorocznej wystawy mogą wzbudzić tak zainteresowanie wystawą jak również różnorodne przeżycia czy wewnętrzne emocje zwiedzających.

Podczas wernisażu wśród witających gości  było również dwóch artystów muzyków, którzy ubarwili to spotkanie ciepłą, wspomnieniową muzyką. Na skrzypcach grał Grzegorz Koźmiński, a na pianinie Krzysztof Konieczny. Oprócz muzyki można było  także uraczyć się lampką wina, szklaneczką soku czy wafelkami owiniętymi w jednorazowe opakowania.

Otwarcie wystawy Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO było udanym wydarzeniem kulturalnym w naszym regionie, a zwiedzać ją można jeszcze do końca października po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem 506082469.

Zatem serdecznie  zapraszamy do obejrzenia wystawy w imieniu Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w Pile.

 

Klaudia Dziergas

Fot. JELO