Jest areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku spod Mirosławca

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wałeccy policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym.Mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 20 czerwca około godziny 6.30 na drodze gminnej, pomiędzy miejscowością Mirosławiec Górny, a Mirosławiec.

Relacjonuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu:

23-letni kierujący pojazdem osobowym marki VW Passat, na łuku drogi nie zachował należytej ostrożności, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu poniosła 17-letnia pasażerka tego pojazdu. Dwoje innych młodych pasażerów: kobieta i mężczyzna trafili do szpitala,przy czym ten ostatni w wyniku odniesionych poważnych obrażeń ciała został przetransportowany przez Lotnicze Pogoowie Ratunkowe do szpitala w Szczecinie. Jak się okazało kierujący  23-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę.

(Red.)