Jestem zameldowany ? jestem fair

Najnowsze Piła Wydarzenia

SZYDŁOWO. Rozpoczęły się prace nad akcją ?Jestem zameldowany ? jestem fair?. Jej celem jest zwiększenie przychodów z podatku PIT od mieszkańców Gminy Szydłowo poprzez promowanie wiedzy, iż aż 37% kwoty podatku PIT zasila budżet Gminy, w której są zameldowani (lub ją zamieszkują).

-Kampania będzie realizowana na wielu obszarach, a jej najważniejszym elementem będzie loteria dla osób, które wskażą w formularzu PIT-37 jako miejsce zamieszkania jedną z miejscowości z Gminy Szydłowo – mówi  pomysłodawca akcji, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Wzięcie udziału w loterii będzie bardzo proste. Na stronie www.szydlowo.pl/pit tzreba będzie wypełnić formularz – zgłaszając tym samym swój udział w loterii. Formularz bedzie aktywny od 15 lutego do 10 maja 2019 roku. 

-Co ważne. W loterii będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy odprowadzający podatki do naszej Gminy. Przewidujemy cenne nagrody. Już dziś mogę zdradzić, że wśród nich będą telewizor ze smart tv, rower i tablet –  podkreśla wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek.

Mieszkańcy często narzekają na zbyt niski poziom inwestycji w naszej Gminie, ale nie zawsze wiedzą, że poprzez swoją deklarację dotyczącą miejsca zamieszkania – mają realny wpływ na poziom dochodów budżetu. Dlatego zachęcamy, aby być fair wobec wszystkich, którzy są naszymi sąsiadami i płacą podatku w miejscu zamieszkania ? dodaje Paweł Kądziela.

Start akcji poprzedzi konferencja prasowa, podczas której zostaną przedstawione kolejne odsłony kampanii.

Informacje szczegółowe:
1. Edyta Patynowska ? tel. 67 211 55 11, promocja@szydlowo.pl
2. Paweł Kądziela ? tel. 508 018 843, p.kadziela@gmail.com

 (Red.)
 Źródło: Gmina Szydłowo fb