Wandal ze sprayem w ręku

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

UJŚCIE. Policjanci z Posterunku Policji w Ujściu zatrzymali wandala, który uszkodził barierki ochronne, ławkę oraz kosz na śmieci. Graficiarz pomalował farbą w sprayu różne znaki graficzne na elementach infrastruktury. Wstępnie straty oszacowano na kilkaset złotych. 22-letni mieszkaniec Ujścia za wyjątkowo szkodliwe społecznie czyny odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pierwsze akty wandalizmu na terenie odnotowano na początku września. Potem policjanci coraz częściej otrzymywali sygnały o niszczeniu różnego rodzaju elementów infrastruktury stanowiącej mienie publiczne.

– Nieznany sprawca pomalował farbą w sprayu kosz na śmieci, ławkę oraz barierki ochronne. Wstępnie oszacowano straty na kwotę kilkuset złotych – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Nad sprawą pracowali policjanci z Posterunku Policji w Ujściu. Szczegółowo analizowali wszystkie zebrane informacje.

Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym oraz skuteczne działania operacyjne pozwoliły na ustalenie wandala, którym okazał się 22-letni mieszkaniec Ujścia. Kryminalni zatrzymali mężczyznę 19 września na terenie miasta. Zabezpieczyli również dziesięć opakowań z farbą w sprayu – dodaje podkomisarz Kowalska.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Stanie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła