Kajakarski trening z Mistrzem

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Kajakarstwo w Trzciance ma swoją wieloletnią tradycję. Mieliśmy okazję uczestniczyć w treningu UKS Copal, podczas którego mogliśmy zobaczyć na wodzie podopieczne trenera Jacka Moroza.

W tym sporcie wodnym trzcianecki klub może pochwalić się wyjątkowo zdolnymi zawodnikami. Już w dniach 6 – 9 lipca br. we włoskim Auronzo Julia Piasecka, która została powołana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i U – 23 w sprincie kajakowym powalczy o zwycięstwo! Julia startuje w piątek, 7 lipca br., o godz. 18.25 w kategorii K-1/5000 mixt sztafeta. Będziemy trzymać kciuki! Zaś Jakub Stepun, wybitny wychowanek UKS Copal, a obecnie zawodnik AZS AWF Poznań, zdobywca m.in. złotego medalu na Mistrzostwach Świata U-23 na Węgrzech, wywalczył udział w kwalifikacjach olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata Seniorów!

Młodziki reprezentujące UKS Copal również dają z siebie wszystko i zapowiadają się równie obiecująco! Podczas tegorocznych Ogólnopolskich Regat Rankingowych dla dzieci i młodzików w Pamiątkowie, podczas których wystartowało blisko 300 kajakarzy z 14 klubów, podopieczni Marka Kordka i Jacka Moroza wywalczyli aż cztery medale: złoto Anna Zapała i Olaf Dorniak na jedynkach, srebro – osada Magda Nalewajek/Nela Roguska, brąz osada Nazari i George Nerush. Jesteśmy z Was dumni i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

W ramach promocji kajakarstwa i w celu zachęcenia do uprawiania tego sportu w Trzciance, Jakub Stepun zaprosił Burmistrza Krzysztofa W. Jaworskiego do wspólnego treningu na wodzie!

Zachęcamy do zapisów dzieci i młodzież do naszego mistrzowskiego UKS Copal!

trzcianka.pl