Kama Run Czarnków na zawodach w Międzychodzie

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

W sobotę 28 sierpnia w Międzychodzie odbył się II Bieg Europejski w Krainie 100 Jezior. Wydarzenie wpisywało się w blisko dziesięcioletnią tradycję lokalnych cyklicznych zawodów biegowych, w latach ostatnich m.in. Międzychodzkiej Dziesiątki z Pompą.

Dzięki zaangażowaniu władz Powiatu Międzychodzkiego oraz osobistej inicjatywy Starosty Powiatowego Pana Rafała Litke, również biegacza i uczestnika sobotnich zmagań, po raz kolejny możliwe było zorganizowanie imprezy sportowej, na której starcie stanęła w tym roku pięcioosobowa reprezentacja KAMA Run Czarnków, w składzie: Katarzyna Baryczkowska, Marek Szuta, Adrian Waszak, Łukasz Jessa i Paweł Garstka. Oficjalna trasa na dystansach 3 km i 9km (w drugim przypadku – faktyczny dystans wyniósł około 10,2 km)  rozpoczynała się od startu z miejscowego stadionu,  następnie wiodła wśród malowniczej późno letniej scenerii Parku Oskara Tietza i Jeziora Miejskiego. W toku rywalizacji czarnkowscy biegacze spotkali również zaprzyjaźnione zespoły Nordic Walking Lubasz i Biegaczy Józefa Nojiego. Należy odnotować osiągnięcie dwóch wyróżnień  indywidualnych zawodników KAMA Run. Katarzyna Baryczkowska uzyskała 1 miejsce w kategorii wiekowej kobiet K40, natomiast Adrian Waszak 3 miejsce  w kategorii mężczyzn M30.

Katarzyna Baryczkowska 1 msc K40

4 września  niektórych czarnkowskich zawodników czeka Półmaraton Signify Piła, natomiast 12 września zapowiada się prawdziwe sportowe święto – jak zwykle uroczysty III Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie (gmina Drawsko), organizowany ku pamięci świetnego przedwojennego lekkoatlety, pochodzącego z ówczesnego Powiatu Czarnkowskiego – weterana kampanii wrześniowej 1939 roku, żołnierza konspiracji zamordowanego przez okupanta niemieckiego w obozie KL Auschwitz-Birkenau.

Adrian Waszak 3 msc M30

Jak zawsze warto przypomnieć, iż nie ustają również cotygodniowe otwarte treningi klubowe – zbiórka odbywa się aktualnie w środy o godz. 19.00 na czarnkowskim OSiR.

Paweł Garstka   KAMA Run – Akademia Biegowa Czarnków