Osiem medali lekkoatletów GWDY na igrzyskach w Spale

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie reprezentowali województwo wielkopolskie w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, które odbywały się na nowoczesnych obiektach COS w Spale.

Dwudniowa impreza miała szczególnie uroczysty charakter. Związana ona była z obchodami 75-lecia Zrzeszenia LZS. Zawodnicy „Gwdy” wywalczyli w tej imprezie osiem medali.

Najbardziej zapracowaną i najskuteczniejszą pilską lekkoatletką  była czołowa siedmioboistka kraju Agata Trzaskalska, która startując w czterech konkurencjach wywalczyła dwa medale tj. złoto w sztafecie wojewódzkiej 4×100 m – 49,08 i srebro w biegu na 100ppł- 14,95. Ponadto  była dwukrotnie czwarta, w skoku w dal – 5,39 i rzucie oszczepem-  31,68. Pozostałe medale zdobyli: Dawid Hajduk– I m sztafeta woj.  4 x 400 m – 3,26,95, III m sztafeta  woj. 4 x 100m  -47,78, Hanna Krajewska – III m  chód 5000 m – 26:18,22, Jacek Włodarczak –II m skok w dal- 6,46, III m sztafeta woj. 4×100 m -47,78, Piotr Barańczyk – sztafeta woj. 4 x100 m – 47,78. O pechu może  mówić Mikołaj Czechowicz, który  w bardzo silnej stawce, starszych od siebie zawodników, w biegach na 800 i 1500 m zajął czwarte miejsca, minimalnie o 0,04 sek przegrywając medal.

Na zdjęciu: Spała, skoczkowie w dal, (od lewej) Jacek Włodarczak i Piotr Barańczyk