Kamizelki odblaskowe dla pilskich przedszkoli

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

Klub Sportowy Tropem Wilczym Piła przekaże 200 kamizelek odblaskowych dla pilskich przedszkoli.

Jako organizator biegów Tropem Wilczym w Pile wpadliśmy na pomysł jak dobrze spożytkować medale z poprzednich dwóch edycji. W listopadzie ubiegłego roku wymyśliliśmy akcję “Medal za odblask”, która miała na celu sprzedaż dwóch kolekcjonerskich medali za symboliczną kwotę, która pozwoli na zakup kamizelek odblaskowych dla przedszkolaków z naszego miasta. Akcja ta ucieszyła się zainteresowaniem naszych darczyńców dzięki, którym mogliśmy zrealizować nasz cel. Po uzbieraniu środków zaczęliśmy szukać ofert na takie kamizelki z możliwością zrobienia naszych nadruków. Z inicjatywą wyszła lokalna firma ASPIL, której właścicielem jest Joanna Klimas. Szybko doszliśmy do porozumienia i połączyliśmy siły czego efektem jest produkcja 200 dziecięcych kamizelek odblaskowych.

Jako Tropem Wilczym Piła stawiamy mocno na bezpieczeństwo naszych pociech. Jesteśmy w trakcie zimy i krajobraz za oknem często jest szary i ponury. Warunki na drodze nie ułatwiają w dobrej widoczności dla kierowców. Właśnie przez takie akcje chcemy promować bezpieczne nawyki w korzystaniu z ruchu publicznego miasta. Dzięki takim kamizelkom grupa dzieci jest bardziej widoczna co pomaga w bezpiecznym przemieszczaniu się. Po rozmowach z nauczycielami wiemy, że również pomaga to także opiekunom, którzy są w stanie szybciej zapanować nad taką grupą i mają ją stale pod obserwacją.

Większość pilskich przedszkoli jest zaopatrzona w takie kamizelki, ale mamy informacje, że potrafią się one szybko zużywać. Będzie to doskonała okazja do wymiany, a tam gdzie występują braki do zaopatrzenia odblasków.

Polecamy Sklep ASPIL Centrum BHP przy ul. Świerkowej w Pile, który ma w swojej ofercie dobrej jakości produkty w najniższych cenach. Dodatkowo świadczy również usługi logowania odzieży itp.

Przy okazji zapraszamy do zapisów online na VII edycję Biegu Tropem Wilczym w Pile, który odbędzie się 6 marca nad Jeziorem Piaszczystym.

Zapisy wystartowały niecały miesiąc temu, a na liście startowej zapisało się już ponad 500 osób. Organizatorzy przygotowali ponownie 900 pakietów startowych. Każdy uczestnik będzie miał do wyboru dwie trasy, pierwsza na 1963m i drugą na 5km. Na wszystkich na mecie będzie czekał pamiątkowy medal, ciepły posiłek oraz loteria fantowa, w której do wygrania m.in voucher na kurs prawa jazdy w Szkole Nauki Jazdy Dawid Wojnarowicz, karnety na siłownię Colos Gym, bony do sklepu z narzędziami Techbud Handel oraz wiele innych niespodzianek. W pakiecie startowym biegacze znajdą koszulkę, gadżety patriotyczne oraz audiobook. Zapisy online pod linkiem https://elektronicznezapisy.pl/event/6644/signup.html

A całe wydarzenie można śledzić na https://www.facebook.com/biegtropemwilczymwpile

 

  • Prezes KS Tropem Wilczym Piła, Damian Jagła