Mark Zuckerberg ostrzega, że Facebook i Instagram mogą zniknąć z Unii Europejskiej

Biznes Inwestycje kraj Najnowsze Wydarzenia

Korporacja Meta nie ma ostatnio dobrej passy. Po gigantycznym spadku na giełdzie, który skutkował rekordową w historii amerykańskich giełd stratą wartości przedsiębiorstwa wynoszącą ponad 230 mld dolarów, na horyzoncie pojawiają się kolejne kłopoty, tym razem spowodowane unijnym prawodawstwem dotyczącym prywatności. 

Mark Zuckerberg poinformował, że rozważa zamknięcie Facebooka i Instagrama w Europie, jeśli korporacja Meta nie będzie mogła przetwarzać danych Europejczyków na serwerach w USA.

Jeśli Meta nie otrzyma możliwości przesyłania, przechowywania i przetwarzania danych swoich europejskich użytkowników na serwerach w USA, Facebook i Instagram mogą zostać zamknięte w całej Europie, ostrzega właściciel gigantów mediów społecznościowych w swoim rocznym raporcie.

Kluczową kwestią dla Meta jest transatlantycki transfer danych, regulowany za pomocą tak zwanej Tarczy Prywatności i innych umów, których Meta używa do przechowywania danych europejskich użytkowników na amerykańskich serwerach. Obecne umowy umożliwiające przesyłanie danych są obecnie pod ścisłą kontrolą w UE.

W swoim rocznym raporcie dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Meta ostrzega, że ​​jeśli nowe ramy nie zostaną przyjęte, a firma nie będzie mogła już korzystać z obecnych wzorcowych umów, firma nie będzie już w stanie oferować wielu ze swoich produktów i usług, w tym Facebooka i Instagrama, na terenie UE.

  • źródło: Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl
  • źródło: fot. https://spidersweb.pl/