Kapusta świętowała po raz czternasty!

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

ROMANOWO DOLNE. Piękna pogoda, sportowo-rekreacyjny turniej wsi, loteria fantowa, czy występy artystów, to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy na tegoroczną, czternastą edycję Powiatowego Święta Kapusty w Romanowie Dolnym.

– Święto Kapusty stało się już naszym lokalnym rytuałem. To piękne, że podczas jednego wydarzenia, w Romanowie Dolnym gromadzi się praktycznie cała wioska, wszyscy mieszkańcy. Najważniejsze, że starsze osoby nie ustępują młodszym, a raczej im dorównują, dzięki czemu mamy lokalną imprezę pokoleniową ? mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Podczas imprezy odbył się turniej wsi. O miano najlepszej drużyny walczyły trzy ekipy. Najlepsi okazali się gospodarze, czyli Romanowo Dolne, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Mikołajewa, a na trzecim zespół z Kuźnicy Czarnkowskiej.

W programie nie zabrakło występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się Guleckie Szprychy, a zabawę taneczną rozkręcił zespół Układ. Organizatorzy nie zapomnieli również o loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami.

(WM)
Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl