Karnawał służy potrzebującym dzieciom

Chodzież Najnowsze

BUDZYŃ. Blisko sto par bawiło się na tegorocznym, Dobroczynnym Balu Starosty, który odbył się w tym roku w budzyńskiej sali ?Platinum?. Na cele charytatywne zebrano ponad dziesięć tysięcy złotych. Wszystkie zostaną wpłacone na konto Niepublicznej Szkoły Specjalnej w Chodzieży. Bal spełnił oczekiwania oraz był okazją do świetnej zabawy.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Chodzieży, powstała w 2013 roku z myślą o edukacji i rewalidacji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z autyzmem oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Placówka zapewnia swoim uczniom  bezpłatne zajęcia edukacyjne oraz terapeutyczne. Jej celem jest przygotowanie uczniów w ramach ich indywidualnych możliwości i potrzeb, do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym, zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, akceptacji i pewności siebie.

Placówka spełnia swoje zadania. Jednak dodatkowych pieniędzy nigdy nie brakuje. Bal spełnił oczekiwania starosty i organizatorów. Ze sprzedaży biletów oraz atrakcyjnych  licytacji na potrzeby szkoły, głównie rehabilitację dzieci, zebrano ponad dziesięć tysięcy złotych. To nie pierwsza inicjatywa starosty Mirosława Juraszka. Do tej pory odbyło się już osiem dobroczynnych bali. Pierwszy z powodzeniem zorganizowano w 2012. roku. Jak informuje Piotr Mąka z powiatu –  ?Na przestrzeni kilku lat, udało się już wesprzeć wiele działających na naszym terenie organizacji. Przypomnijmy, że dotychczasowe siedem balów pozwoliło uzbierać już ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych, które w całości przekazane zostały na działalność organizacji funkcjonujących na terenie powiatu chodzieskiego. Każdy kolejny bal skłania mieszkańców powiatu ? i nie tylko ? do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym. Tegoroczną zabawę zaszczycił senator Mieczysław Augustyn, a także goście z zaprzyjaźnionego powiatu Lippe w Niemczech. Bal był swoją drogą rekordowy jeżeli mowa o frekwencji?.

Gości witali oraz dziękowali za hojność, starostowie Mirosław Juraszek oraz Julian Hermaszczuk, a także dyrekcja szkoły, którymi są państwo Kamila i Rafał Pytlakowie. Do tańca porwali gości zespół The Warsaw Dixielanders oraz DJ Błażej, zapewniając dobrą zabawę aż do rana. Wielką atrakcją był też występ wokalistek ze studia piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży.

Starosta Mirosław Juraszek:?Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak ochoczą odpowiedź na nasze zaproszenie. Mieszkańcy powiatu chodzieskiego po raz kolejny pokazali solidarność i chęć niesienia pomocy. Ukłony dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść i dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej inicjatywy. Ogromnie dziękujemy również tym, którzy nie bawili się na balu, lecz wsparli nas pieniędzmi, sprzętem, czy choćby dobrym słowem.

 Piotr Keil