Katarzyna Włodkowska z Piły wykłada język polski w telewizji

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Katarzyna Włodkowska, polonistka z pilskiej Nafty oraz inicjatorka budowy sierocińca w Ugandzie, prowadzi lekcje języka polskiego w telewizji.
 Dzisiaj telewizja Metro rozpoczęla emisję programu “Korki.tv”. Zajęcia dla uczniów szkół średnich emitowane są od poniedziałku do piątku. Mają pomóc młodzieży w przygotowaniach do matury.
-To nie będzie rewolucja, a ewolucja – mówiła na antenie TVN24 Katarzyna Włodkowska. Jedna z kilkunastu nauczycieli, którzy również za pomocą telewizji będą dzielić się z uczniami swoją wiedzą. – Te lekcje na pewno pomogą usystematyzować wiedzę. Na pewno będziemy starali się kształtować pewne umiejętności. Będziemy prowokować do myślenia, będziemy starali się powtórzyć materiał w ciekawej, modułowej formie – zapowiedziała.
 W programie “Korki.tv” wykładany jest język polski, matematyka, historia, chemia, biologia. Przewidziane są także lekcje wychowawcze.
Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie i profilach społecznościowych telewizji Metro. Wszystkie odcinki “Korki.tv” dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player.

Ogólnopolska telewizja Metro, w której 22 kwietnia pojawiło się nowe pasmo, dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

 (Red.)

 Fot. Katarzyna Włodkowska (fb)