Katował i postrzelił psa. Szuka go Policja. Wójt wyznaczył nagrodę

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem rasy mieszanej. Ranne zwierzę zostało znalezione w dniu 25 czerwca br. w rejonie obwodnicy Czarnkowa na trasie Brzeźno – Śmieszkowo.

W związku z powyższym zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które miałyby jakiekolwiek informacje na temat okoliczności tego zdarzenia, a w szczególności do osób, które poruszały się w tym dniu drogą W 178 na trasie Brzeźno -Śmieszkowo.

Wszelkie informacje, które mogą się przyczynić do ustalenia sprawcy tego zdarzenia lub właściciela psa należy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie pod  nr alarmowy 112 lub 47 77 48 200, e-mail: dyzurny.czarnkow@po.policja.gov.pl

Poniżej prezentujemy zdjęcia psa

Żródło zdjęć https://www.ratujemyzwierzaki.pl/czarnyofiarazwyrodnialca

KPP Czarnków

Także Wójt Gminy Czarnków prosi o kontakt osoby, które mogą przyczynić się do odnalezienia właściciela psa i wyznacza nagrodę.

Skatowanego czworonoga znaleziono kilkanaście dni temu w rowie przy obwodnicy Czarnkowa. Z oczu leciała mu krew. Podczas badań weterynaryjnych okazało się, że do psiaka oddano 50 strzałów z wiatrówki. Połowa śrutu utkwiła w głowie. Pies już nigdy nie odzyska wzroku.

(Red.)