Kaufland wraz z partnerem – LUX MED – zaprasza mieszkanki województwa wielkopolskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

Interwencje kraj Najnowsze Wydarzenia Zdrowie
We wrześniu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych.
Mammobusy zaparkują również w województwie wielkopolskim – w Poznaniu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.
Poznań to miasto, w którym już we wrześniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić
wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.
Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki.
Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 666 24 44 (LUX MED). Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.
W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. We wrześniu mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.
WYBRANE LOKALIZACJE:
Poznań – 28-30.09, parking Kaufland przy Alejach Solidarności 42 – LUX MED
Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. j.