KAŻDE WYJŚCIE DO PRACY TO SŁUŻBA- POLICJANCI URATOWALI NIEPEŁNOSPRAWNEGO MĘŻCZYZNĘ Z PALĄCEGO SIĘ DOMU

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wałeckiej komendy wyciągnęli z pożaru 61 letniego mężczyznę. Funkcjonariusze jako pierwsi obecni byli na miejscu zdarzenia. Z domu jednorodzinnego wydobywały się kłęby dymu. Kiedy policjanci dowiedzieli się, że w budynku znajduje się jego lokator nie zawahali się ani chwili.

Wczoraj około godziny 05.30 dyżurny jednostki Policji w Wałczu, otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Strączno. Na miejsce został skierowany patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Kiedy policjanci przybyli na miejsce z domu jednorodzinnego  wydobywał się gęsty dym.

Policjanci uzyskali informację od mieszkańców, o tym że w budynku znajduje się niepełnosprawny mężczyzna. Funkcjonariusze bez chwili wahania weszli do wnętrza pomieszczeń skąd wynieśli 61 letniego pokrzywdzonego. Z pomocą osób przebywających na miejscu zdarzenia ugasili palący się wózek inwalidzki. Po chwili policjanci ponownie weszli do budynku aby sprawdzić czy nie ma  w nim innych osób, a następnie przy pomocy wiader z wodą ugasili palącą się drewnianą podłogę. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Tym razem przybyli na miejsce strażacy już tylko sprawdzili wnętrze domu, a pokrzywdzony 61 latek po badaniu lekarskim nie wymagał hospitalizacji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń,  to  uratowany 61 – latek mógł zaprószyć ogień. Mężczyzna w rozmowie z policjantami tłumaczył, że chciał napalić w piecu i iskra spadła na poduszkę, która znajdowała się na wózku inwalidzkim. Mężczyzna był trzeźwy. Interweniujący policjanci są młodzi służbą.

Poprzez  szybką reakcję na zgłoszenie, oraz sprawne i skuteczne działanie zapobiegli najprawdopodobniej tragedii. Sierż. Piotr Gryglewicz (4 lata służby) i st. post. Michał Dobrałowicz (1, 5 roku służby) w lipcu tego roku otrzymali awans na wyższy stopień policyjny. Obaj doskonale wypełnili słowa roty ślubowania: „..strzec bezpieczeństwa Państwa i Jego obywateli nawet  z narażeniem życia”. Policjanci, dobrze wiedzą, że każde wyjście do pracy to służba.

KPP Wałcz