Wakacje kredytowe startują na dniach. Oto kiedy będzie można złożyć wniosek

Biznes Interwencje kraj Najnowsze Polityka Wydarzenia

W dobie rosnących stóp procentowych i drastycznych podwyżek rat kredytów rząd zdecydował się na wprowadzenie wakacji kredytowych. Prawo do zawieszenia w sumie ośmiu rat kredytu hipotecznego i spłacenia ich na końcu okresu kredytowania przysługuje każdemu, kto wystąpi o to z wnioskiem do swojego banku. Jak poinformowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska, wnioski będzie można składać od 29 lipca.

Piątek 29 lipca będzie dniem, w którym ustawa o wsparciu kredytobiorców wejdzie w życie. Od tego momentu będzie już można występować do banku o zawieszenie spłaty kredytu.

– Z wakacji kredytowych korzystamy z mocy prawa. Bank ma jedynie poinformować nas o tym, że przyjęła do wiadomości wniosek i te wakacje realizuje – mówiła w środę Rzeczkowska w TVP Info. Bank ma 21 dni na potwierdzenie, że otrzymał wniosek oraz informację o wysokości opłat z tytułu umów ubezpieczenia.

Można odroczyć osiem rat

Rzeczkowska przypomniała, że z zawieszenia spłaty w sumie 8 rat mogą skorzystać wszyscy, którzy zaciągnęli kredyt w złotych na cele mieszkaniowe. więcej: Wakacje kredytowe startują na dniach. Oto kiedy będzie można złożyć wniosek – WP Finanse