KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Chodzież Interwencje Na sygnale Wydarzenia

Policjantki z Margonina zatrzymały 21-latka, który kierował osobowym citroenem pod wpływem narkotyków. Nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Teraz grozi mu kilka lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w Budzyniu przy ul. Wągrowieckiej. Ze zgłoszenia, jakie wcześniej otrzymali policjanci wynikało, że z jadącego powoli na parkingu przy stacji paliw pojazdu, usiłowała wysiąść kobieta, którą wciągnięto siłą do środka. Policjantki, które skierowano na miejsce interwencji, zatrzymały ten pojazd do kontroli w Budzyniu. Jak się okazało, w środku znajdowało się kilka osób, w tym kobieta, która przyznała, że pokłóciła się z jednym z mężczyzn i chciała wysiąść z auta. Kiedy policjantki rozmawiały z pasażerami, ich uwagę przykuło zachowanie kierowcy, który był dziwnie nerwowy i pobudzony. Badanie wykazało, że był trzeźwy, ale funkcjonariuszki nie odpuściły i postanowiły sprawdzić, czy zatem nie kieruje on pod wpływem narkotyków. Ich przypuszczenia się potwierdziły. 21-latek z gminy Margonin prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy, do której zażycia się przyznał. Na domiar złego policyjne systemy wykazały, że jest poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia zasądzonej wcześniej kary.

Kierowca został zatrzymany. Pobrano od niego krew i mocz do badań na obecność substancji zabronionych. Za wejście w konflikt z prawem odpowie przed sądem. Grozi mu kilka lat więzienia.
http://chodziez.policja.gov.pl/wl1/aktualnosci/239278,Kierowal-pod-wplywem-narkotykow.html

fot. pixabay