KIEROWAŁ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI KRADZIONYM POJAZDEM

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

W minionym tygodniu czarnkowscy policjanci zatrzymali 58-latka, który kierował samochodem dostawczym będąc w stanie nietrzeźwości. W trakcie czynności podjętych przez funkcjonariuszy okazało się, że pojazd którym poruszał się nietrzeźwy mężczyzna, figuruje jako utracony. Ponadto w pojeździe funkcjonariusze ujawnili przedmioty, które również pochodziły z kradzieży. 58-latek przewoził ze sobą psa, którego kilka dni wcześniej adoptował, naruszając warunki umowy zawartej ze schroniskiem.

W minionym tygodniu czarnkowscy policjanci zatrzymali 58-latka, Bogusława S., który kierował samochodem dostawczym Fiat Ducato będąc w stanie nietrzeźwości.

W trakcie czynności podjętych przez funkcjonariuszy okazało się, że pojazd którym poruszał się nietrzeźwy mężczyzna, figuruje jako utracony w wyniku kradzieży na terenie Kamienia Pomorskiego.

Ponadto w pojeździe funkcjonariusze ujawnili przedmioty w postaci sprzętu sportowego, który również pochodził z kradzieży zaistniałej w Ryczywole.

Bogusław S. przewoził ze sobą psa, którego kilka dni wcześniej adoptował ze schroniska w Szczecinie. Mężczyzna jednak naruszył warunki umowy nie informując schroniska o zmianie miejsca stałego pobytu psa, w skutek czego umowa adopcyjna straciła ważność. W tej sytuacji schronisko ma prawo odebrać adoptowane zwierzę, co uczyniło.

W związku z tym, iż wobec zatrzymanego prowadzonych jest kilka postępowań dotyczących przestępstw przeciwko mieniu oraz postępowanie dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Trzciance, zastosowano wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Bogusławowi S. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Emilia Wilk