Dni Ziemi Czarnkowskiej w nowym amfiteatrze

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

„Dni Ziemi Czarnkowskiej” – w bogatym artystycznie programie, oprócz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, przewidziano także oddanie do użytku nowego amfiteatru, mieszczącego się w Parku im. Stanisława Staszica w Czarnkowie. Stanął na miejscu „starego” amfiteatru, który służył miejscowej społeczności przez ostatnie 56 lat. W uroczystości udział wziął m.in. senator Adam Szejnfeld.

Nowy, czarnkowski amfiteatr, przypomina mi swoją architekturą ten z Spotu. Życzę zatem, aby i tu, w Czarnkowie, służył nie tylko kulturze, sztuce, rozrywce oraz społecznej integracji, ale też i promocji Czarnkowa oraz Ziemi Czarnkowskiej w Wielkopolsce i Polsce – mówił gratulując samorządowcom nowej inwestycji senator Adam Szejnfeld.

W miejscu wysłużonego amfiteatru z czasów PRL w Czarnkowie powstał nowy obiekt z dwiema zadaszonymi scenami, nowoczesnym budynkiem socjalnym oraz widownią na prawie 2000 osób. Obiekt posiada aż dwie sceny, a jego dach jest wykonany w technologii membranowej. Są też panele fotowoltaiczne, które na co dzień mają zapewnić pełne oświetlenie obiektu. Podczas Dni Ziemi Czarnkowskiej wystąpi na nim pierwszy raz wielu artystów, gwiazdą natomiast sobotniego wieczoru był zespół Lady Pank.

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile