Kierowca ciągnika rolniczego stracił uprawnienia

Interwencje Na sygnale Rolnictwo Wydarzenia Złotów

ZŁÓTÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania kierowcy ciągnika, który w kabinie przewoził o 2 osoby więcej niż określone w dowodzie rejestracyjnym ilość osób. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące oraz nałożono na niego mandat karny.

Nie ma tygodnia gdy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowe zatrzymują do kontroli kierowców którzy w wyniku popełnionego wykroczenia tracą uprawnienia do kierowania pojazdami. Najczęstszą przyczyną utraty prawa jazdy jest przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h. Nie jest to jedyna przesłanka do zatrzymania uprawnień.

W minionym tygodniu przekonał się o tym kierowca ciągnika rolniczego, któremu zatrzymano prawo jazdy.

Został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Lotyń w trakcie przejazdu z lasu, z dwoma przyczepami załadowanymi drewnem. O ile do stanu technicznego ciągnika policjanci nie mieli uwag, to do ilości osób przebywających w kabinie już tak.

47 letni kierowca za przewożenie osób w liczbie przekraczającej ilość miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym został ukarany mandatem karnym w wysokości 600zł oraz utracił uprawnienia do kierowania na czas trzech miesięcy.

Pamiętajmy że na bezpieczeństwo w trakcie poruszania się pojazdami mechanicznymi wpływa wiele czynników. Stosowanie się do zasad i przepisów ruchu drogowego może uchronić od tragedii nie tylko kierowcę ale i pasażerów.

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc